^
Logo

Wykorzystaj Polski Bon Turystyczny w wakacje 2021 r.

| 21 maja 2021

Polski Bon Turystyczny to wsparcie dla polskich rodzin oraz branży turystycznej ze względu na sytuację gospodarczą spowodowaną epidemią COVID-19. PBT to dokument elektroniczny potwierdzający uprawnienie do świadczenia w formie bonu, dzięki któremu możliwe jest dokonanie opłaty za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 r.

 

Bon przeznaczony jest dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Wysokość bonu na jedno dziecko wynosi 500 zł, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

 

Podmioty akceptujące płatności bonem odnaleźć można w internetowej wyszukiwarce, pod adresem:

https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow

 

Szczegółowe informacje dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego odnaleźć można na stronie internetowej ZUS, pod adresem:

https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/swiadczenia/-/publisher/details/1/polski-bon-turystyczny-informacja-dla-osoby-uprawnionej/2619026

 

Z doniesień medialnych wynika, że czas na wykorzystanie bonu może zostać wydłużony. Brak jest jednak obecnie projektów legislacyjnych w tym zakresie. Z ostrożności warto więc wykorzystać bon podczas najbliższych wakacji, nie wiadomo bowiem czy bon dostępny będzie podczas przyszłorocznych wakacji.

radca prawny

Alt Text!
Czytaj także