^
Logo

Wymogi w salonie fryzjerskim

| 25 maja 2020

Główny Inspektor Sanitarny 13 maja 2020 r. ogłosił wytyczne przeciwepidemiczne dla funkcjonowania salonów fryzjerskich w trakcie epidemii SARS-CoV-2. Przed wykonaniem usługi GIS zaleca bezdotykowy pomiar i rejestrację temperatury ciała pracowników przed rozpoczęciem pracy za zgodą pracowników. Przyjmowanie klientów powinno nastąpić wyłącznie po wcześniejszym umówieniu klienta, gdyż poczekalnie mają być wyłączone z użytku. Klient powinien zostać poinformowany o tym, że nie może przyjść na umówioną wizytę w niektórych przypadkach, w tym kiedy występują u niego objawy wskazujące na chorobę zakaźną.

 

W sytuacji gdy klient przyjdzie bez maseczki ochronnej bądź rękawiczek jednorazowych, usługa może się odbyć tylko gdy salon zapewni mu te środki ochrony (odpłatnie lub nieodpłatnie). Ponadto GIS zaleca używanie ręczników i peleryn jednorazowych wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. W przypadku ręczników i peleryn wielokrotnego użytku zaleca się ich wymianę po każdym kliencie oraz pranie w temperaturze co najmniej 60 st.C z detergentem. W salonach będzie obowiązywał też zakaz używania i wyjmowania telefonów komórkowych w trakcie wykonywania usługi.

 

Źródło: https://www.rp.pl/Firma/305149971-Salony-fryzjerskie-w-czasie-koronawirusa-trzeba-spelnic-warunki-by-przyjmowac-klientow.html

radca prawny

Alt Text!
Czytaj także